
W 1852 r. otrzymał patent na ulepszoną konstrukcję szafki na wodę, w której w tym samym kawałku zbudowano patelnię i pułapkę, i tak powstała, że zawsze była niewielka ilość wody zatrzymywanej w samej patelni, oprócz tej w pułapce, która tworzy staw wodny. Ulepszył również konstrukcję zaworów, syfonów, pomp wymuszających i beczek z pompami. Pod koniec lat 50-tych XIX wieku przepisy budowlane sugerowały, że większość nowych domów średniej klasy w brytyjskich miastach była wyposażona w szafę wodną.
Przepychanie rur – Poznań a umywalki
Innym pionierskim producentem był Thomas William Twyford, który wynalazł jednoczęściową spłuczkę ceramiczną do spłukiwania toalet. Lata siedemdziesiąte XIX w. okazały się decydującym okresem dla przemysłu sanitarnego i toalety wodnej; dyskusja na temat prostego syfonu do spłukiwania wody wykonanego w całości z ceramiki i bardzo skomplikowanego, skomplikowanego i kosztownego mechanicznego syfonu do spłukiwania wody podlegałaby publicznej kontroli i ekspertyzie. Natomiast o przepychaniu rur poczytasz tu: przepychanie rur – Poznań.
Przykładowo:
- W 1879 r. Twyford opracował własny typ „wymywacza”, nazwał go „narodową” i stał się najpopularniejszą zmywaczkową szafą wodną.
- Toalety spłukujące były szeroko dostępne od połowy do końca XIX wieku. Chociaż Thomas Crapper nie wynalazł toalety spłuczki, był wiodącym producentem.
W latach 80-tych XIX wieku, wolnostojąca szafa wodna została sprzedana i szybko zyskała popularność; wolnostojąca szafa wodna mogła być łatwiej czyszczona i dlatego była bardziej higieniczną szafą wodną. Model „Unitas” firmy Twyford był wolnostojący i wykonany w całości z ceramiki. W latach 80-tych XIX w. zgłosił kolejne patenty na ulepszenia obręczy spłukującej i wylotu.
Ostatecznie w 1888 r. złożył wniosek o ochronę patentową dla swojej komory „po spłukaniu”; urządzenie pozwoliło na ponowne napełnienie umywalki mniejszą ilością czystej wody w rezerwie po przepłukaniu szafy wodnej. Nowoczesną toaletę „spłukiwaną” na cokole zademonstrował w 1885 r. Frederick Humpherson z Zakładu Beauforta w Chelsea, Anglia.
Przepychanie rur – Poznań katalogi cen
Wiodące firmy z tego okresu wydały katalogi, założyły salony wystawowe w domach towarowych i sprzedawały swoje produkty na całym świecie. Twyford posiadał salony wystawowe dla szaf z wodą w Berlinie w Niemczech, Sydney w Australii i Kapsztadzie w RPA. Ustawa o zdrowiu publicznym z 1875 r. ustanowiła rygorystyczne wytyczne dotyczące kanalizacji, kanalizacji, kanalizacji, zaopatrzenia w wodę i toalet oraz udzieliła milczącej rządowej aprobaty wybitnym producentom szaf z wodą w tamtych czasach.
W przeciwieństwie do popularnej legendy, Sir Thomas Crapper nie wynalazł spłuczki ustępowej. Był jednak w czołówce przemysłu pod koniec XIX wieku i posiadał dziewięć patentów, z których trzy dotyczyły ulepszeń w toaletach z wodą, takich jak pływająca kranik kulowy. Jego spłuczki toaletowe zaprojektował wynalazca Albert Giblin, który otrzymał patent brytyjski na „Silent Valveless Water Waste Preventer”, syfonowy system odpływowy. Crapper spopularyzował system syfonowy do opróżniania zbiornika, zastępując wcześniejszy system z zaworami pływającymi, który był podatny na przecieki.